Czuli barbarzyńcy Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej Województwo Śląskie
O cyklu

Love Story według Hrabala na zakończenie cyklu

W najbliższy wtorek - 28 maja - o godz. 18.00 na zakończenie tegorocznej edycji cyklu "Czuli barbarzyńcy. O kulturze czeskiej w XX wieku" w Klubie Klimat przy ul. Mostowej 5 w Bielsku-Białej wystawiona zostanie sztuka krakowskiego Teatru MIST "Love Story według Hrabala". Jeśli lubicie niepowtarzalny klimat czeskich filmów, cenicie w sztuce dystans i ludzkie podejście do największych problemów naszego świata, a zarazem jesteście w stanie uwierzyć facetowi, który większą część życia spędził na sączeniu Pilsnera – nie przegapcie tego spektaklu. Wstęp wolny.

Jeśli byliście kiedyś w czeskiej Pradze i wybraliście się do jednej z tamtejszych knajp, być może spotkaliście tam lokalnego pabitela. Tak nazywa się w czeskiej stolicy niemłodego już osobnika, który przesiaduje całymi dniami w gospodzie i znad kufla piwa snuje cudowne, częściowo zmyślone, pełne ciepłej ironii i marzycielskiego surrealizmu historie o życiu, śmierci i miłości. Takim właśnie pabitelem w sferze literatury był Bohum...il Hrabal. Love Story to znakomity spektakl teatru MIST oparty na prozie wybitnego Prażaka.

Literacką bazą dla odpowiedzialnego za adaptację i reżyserię (oraz grającego główną rolę) Stanisława Michny były 3 słynne utwory autora „Pociągów pod specjalnym nadzorem” – „Zbyt głośna samotność”, „Zaczarowany flet” oraz „Pan Iontek”. Zdaniem założyciela teatru MIST doskonale oddają one charakter życiowej filozofii Hrabala – nieustannie rozdartej między ciepłym optymizmem i radością życia a wiszącą w powietrzu tragedią i dążeniem do samozniszczenia.


Tuż przed spektaklem ogłoszone zostaną wyniki konkursu Kolegium Nauczycielskiego i firmy Korczyk - dealera marki Škoda z Bielska-Białej na hasło promocyjne naszego cyklu. Nagrodą jest rodzinny wyjazd do Muzeum Škody w Mlada Boleslav. Więcej o konkursie.

Zobacz zwiastun spektaklu:W tekście wykorzystano materiały ze strony: www.teatrmist.pl

Wydarzenia
Galeria zdjęć
Program
Goście
Piszą o nas
Nasi partnerzy
Pierwsza edycja
Kontakt