Czuli barbarzyńcy Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej Województwo Śląskie
O cyklu

Gazeta Wyborcza: Andrus zaśpiewa NohavicęPrzed rokiem znakomity koncert dał w Bielsku-Białej Jaromir Nohavica. Teraz znany czeski bard wprawdzie nie wystąpi na scenie, jednak jego twórczość ożyje na scenie. A wszystko za sprawą Artura Andrusa, który wykona m.in. jeden z najsłynniejszych utworów Nohavicy - "Cieszyńską".

Właściwie wiele wyjaśnia nazwa koncertu - "Z "Cieszyńskiej" na "Myśliwiecką". Nohavica to obecnie najpopularniejszy w Polsce pieśniarz z kraju południowych sąsiadów. Jego związki z naszym krajem są dobrze znane, a kolejne jego występy wypełniają sale koncertowe czy kluby. Ta więź ostatnio jeszcze bardziej się wzmocniła - a to za sprawą albumu "Tak m' tu máš". Pochodzący z tej płyty utwór "Minulost" przez kilka tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego. Nic dziwnego więc, że na koncercie poświęconym czeskiej kulturze pojawia się Artur Andrus - poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy i komentator, który zawodowo jest związany także z radiową Trójką, w której prowadzi "Powtórkę z rozrywki".

Na bielskim koncercie Andrus zaprezentuje własną interpretację m.in. "Cieszyńskiej", bodaj jednego z najsłynniejszych utworów czeskiego pieśniarza, do którego twórczości zresztą sam Andrus ma stosunek specjalny, doskonale poruszając się w jej lirycznych klimatach.

Koncert Artura Andrusa towarzyszy cyklowi spotkań "Czuli barbarzyńcy", który od połowy marca trwa w Bielsku-Białej i jest poświęcony w głównej mierze kulturze czeskiej w XX wieku.

Piątkowy (19 kwietnia) koncert Andrusa w Klubie Klimat (Galeria Sfera, ul. Mostowa 5) rozpocznie się o godz. 18. Bilety po 30 zł.

źródło: Gazeta Wyborcza, Co jest grane


Gdzie kupić bilety na koncert


Wydarzenia
Galeria zdjęć
Program
Goście
Piszą o nas
Nasi partnerzy
Pierwsza edycja
Kontakt